You are currently viewing O czym świadczy twój znak zodiaku?

O czym świadczy twój znak zodiaku?

Każdy z nas wie, jaki ma znak zodiaku i czym mniej więcej się charakteryzuje. Ale nie zawsze wszyscy wiedzą, jak rzeczywiście to odnieść do siebie. Bo przecież jeżeli w opisie przeczytasz, że Twój znak zodiaku charakteryzuje się np. wybuchowością (bo może tak jak ja, jesteś zodiakalnym Baranem), to czy to znaczy, że jestem wybuchowa? Niekoniecznie. Tak samo pewnie zwróciłeś uwagę, że osoby spod tego samego znaku zodiaku co Ty, zupełnie się od Ciebie różnią. Dlaczego tak jest? Czy to znaczy, że Astrologia nie działa? Nie.

Każdy z nas jest zdecydowanie czymś więcej, niż swój znak zodiaku. W kosmogramie znajdziesz także inne elementy, tzn. inne planety, osie, układy domów… ale nie o tym teraz.

Co więcej, każdy osoba spod tego samego znaku będzie realizowała go w inny sposób. Z zestawu cech, jaki opisuje dany znak, realizuje jakiś element lub zestaw elementów. Dla mnie na przykład, jako Barana, od zawsze ważna była niezależność i przedsiębiorczość. Czy to znaczy, że od dziecka taka byłam? Albo że sam znak barana gwarantuje mi sukcesy w biznesie? No nie. To musiałam w sobie wykształcić. Ale wiedziałam i czułam, że na tym mi zależy. 

To Ty sam czujesz, która cecha z Twojego znaku zodiaku jest dla Ciebie kluczowa. Może to być coś, co już rozwijasz i tą wartością kierujesz się w życiu. A może to być coś, co czujesz, że jest dla Ciebie ważne, ale musisz dopiero to w sobie wykształcić. Dlatego mam dla Ciebie ćwiczenie. Odszukaj poniżej swój znak zodiaku i zapoznaj się z wybranymi cechami charakterystycznymi dla Twojego znaku. Zastanów się i poczuj w sobie, który z nich rzeczywiście do Ciebie pasuje, co jest dla Ciebie ważne. Dla kontrastu zobacz, czym charakteryzują się inne znaki zodiaku, dzięki czemu zrozumiesz różnicę.

Twój znak zodiaku pomoże Ci odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Kim jesteś?
  • Do czego w życiu dążysz?
  • Co Cię spełnia?

 

A na koniec daj znać w komentarzu, czy to ćwiczenie pozwoliło Ci odkryć coś więcej o sobie.

 

Baran

Pionier, odkrywca, pierwszy, nowatorski, rozpoczynający, przywódca, niezależny, porywczy, impulsywny, szybki w działaniu, ciągle w ruchu, dynamiczny, samowystarczalny, entuzjastyczny, rywalizujący, motywujący, zaangażowany, namiętny, ogrom energii, niespokojny, walczy o to co dla niego ważne, ryzykujący, podejmujący wyzwania, odważny.

Byk

Stabilny, ukorzeniony, uziemiony, ziemski, połączony z naturą, utalentowany, pomaga innym rozwijać ich talenty, praktyczny, zaradny, niezawodny, wytrwały, solidny, słowny, cierpliwy, oddany, lojalny, godny zaufania, ceni piękno, esteta, hojny, zmysłowy, czuły.

Bliźnięta

Towarzyski, błyskotliwy, komunikatywny, mówca, posłaniec, poszukuje ciągle nowych doświadczeń, wszędzie go pełno, myśliciel, wszechstronne zainteresowania, obiektywny, analityczny, strateg i negocjator, ma podzielną uwagę, logiczne i racjonalne myślenie, sprytny, błyskotliwa inteligencja, szybko myśli, świetne pomysły, gwiazda popularności, optymistyczny, zabawny, czarujący

Rak

Opiekuńczy, serdeczny, życzliwy, kreatywny, intuicyjny, emocjonalny, uczuciowy, wrażliwy, empatyczny, wyczulony na emocje swoje i innych, autentyczny, szczery, hojny, domator, związany z domem i rodziną, dba o innych, obrońca, wierny, ambitny (co wynika z potrzeby zapewniania sobie i rodzinie poczucia bezpieczeństwa),  pamiętliwy, sentymentalny.

Lew

Twórczy, charyzmatyczny, rozrywkowy, z poczuciem humoru, dusza towarzystwa, lubi zabawę, lojalny, zdeterminowany, władczy, odważny, honorowy, kocha życie, ma wielkie serce i swoją miłością obdarza innych, uczuciowy, uwielbiany przez otoczenie, w centrum zainteresowania, błyszczy, kocha przepych, bogactwo, królewskie życie, ważny jest dla niego status i prezentowanie siebie w jak najlepszym świetle.

Panna

Perfekcjonista, drobiazgowy, szczegółowy, pracowity, skupiony, skrupulatny, skoncentrowany na zadaniu, szczery, godny zaufania, uporządkowany, logiczny, analityczny, cierpliwy, opanowany, inteligentny, uczciwy, nieskazitelnie czysty, ma czyste serce, niewinny, uzdrowiciel, wspierający, służy innym pomocą.

Waga

Zrównoważony, dążący do harmonii, ceni piękno, relacyjny, towarzyski, kulturalny, elegancki, dyplomatyczny, dystyngowany, mediator, strateg, dyplomata, sprawiedliwy, obiektywny, patrzący z szerokiej perspektywy, przeciwny walce, doradza, wyluzowany, zdystansowany, uwodzicielski, romantyczny, twórczy, czarujący, pełen uroku i wdzięku.

Skorpion

Tajemniczy, magiczny, intuicyjny, empatyczny, zdeterminowany, ambitny, o wielkiej emocjonalnej głębi, intrygujący, skryty, zgłębia interesujący go temat, nie zadowala się powierzchownością, chce odkrywać tajemnice, przenikliwy, pamiętliwy, charyzmatyczny, uwodzicielski, czarujący, szczery, władczy, kontrolujący, dominujący.

Strzelec

Inspirujący, inteligentny, żądny przygód i dobrej zabawy, roztacza pozytywną energię, entuzjastyczny, towarzyski, mądry, obyty, chce przekazywać innym swoją wiedzę, interesujący, inteligentny, błyskotliwy, entuzjastyczny, ciągle chce się uczuć, poznawać świat i poszerzać swoje horyzonty poznawcze, otwarty umysł, spontaniczny, podróżnik, nauczyciel lub nauczyciel duchowy.

Koziorożec

inteligentny, poważny, dostojny, praktyczny, wnikliwy, skrupulatny, uczciwy, można na nim polegać, zdeterminowany, wytrwały, surowy, dają stabilne oparcie innym, zdystansowany, powściągliwy, ważny jest dla niego status społeczny, surowy, zarządzający, imponujący, ceni siebie, uparty, ambitny, dojrzały, bystry, godny zaufania, autorytet, szef, pracoholik

Wodnik

Aktywista, indywidualista, nowoczesny, towarzyski, bystry, myślący logicznie, błyskotliwy, serdeczny, przenikliwy, budzący świadomość, autonomiczny, kocha wolność, rewolucjonista, interesujący, przyjacielski, życzliwy, pomysłowy, lubi przebywać w grupie, ale lubi też być sam, buntownik, chce się wyróżniać, nieprzewidywalny.

Ryby

Marzycielski, kreatywny, ma wizję, artystyczny, uduchowiony, intuicyjny, jasnowidzący, proroczy, przewidujący, patrzy z szerokiej perspektywy, uzdrowiciel, współczujący, empatyczny, wrażliwy, poświęcający się, bezinteresowny, elastyczny, potrzebuje kontaktu z naturą, w szczególności z żywiołem wody.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, w jakich 7 obszarach może pomóc Ci znajomość swojego kosmogramu, obejrzyj moje wideo, które specjalnie dla Ciebie przygotowałam:

Podobne posty:

Podcast: Astrologia. Mity i rzeczywistość

Na początku stycznia po ogłoszeniu przeze mnie bezpłatynych konsultacji, Piotr Mencina, coach i pasjonat rozwoju, którego poznałam jakiś czas temu, ale nie mieliśmy okazji porozmawiać na temat astrologii. Zaciekawiony osobistą astrologiczną konsultacją i predykcją na 2020, zapisał się do mnie na termin jako pierwszy! ?‍♂️? Po rozmowie stwierdził, że temat tak go zainteresował, że zaprosił mnie […]

Jak sprawdzić swój horoskop urodzeniowy?

Aby samodzielnie sprawdzić swój horoskop urodzeniowy, możesz użyć jednego z darmowych generatorów dostępnych w internecie. Ja polecam ten ze strony Astro.com.  Krok po kroku Odszukujesz w menu zakładkę „Free horoscopes”, dalej wybierasz „natal chart”. możesz w tym momencie założyć swoje konto lub przechodzisz dalej, zaakceptuj zgodę, wypełnij formularz, wpisz swoje  dane: dzień, miesiąc, rok, dokładna […]

Znaczenie zaćmień

Zaćmienia występują kilka razy do roku i patrząc z perspektywy, wyznaczają na przestrzeni czasu momenty przełomowych wydarzeń. Podczas zaćmienia zdarzają się rzeczy, które są poza naszą kontrolą. „Zaćmiewa” nas i niespodziewanie robimy coś, co wcześniej byłoby nie do pomyślenia. Tak jakby zapominamy o tym, kim jesteśmy i jakie są nasze przyzwyczajenia i zachowujemy się w […]

Dodaj komentarz